Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik & Üye olma ile İlgili Soru ve Yanıtlar

Üye Ol sayfamızdan ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üye olmadan önce Kullanım koşulları‘ni okumanızı tavsiye ederiz.

Hayır, YOKMU.com’a üye olmak için herhangi bir üyelik ücreti ödemezsiniz. Üyelik tamamen ücretsizdir.

 • Üye olurken adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, şifrenizi ve güvenlik kodunu eksiksiz doldurmalısınız. Kimlik doğrulama süreçleri açısından kimliğinizde yazılı ad soyad bilgisi ile üye olmanızı tavsiye ederiz.
 • E-posta adresiniz güncel olarak kullandığınız bir adres olmalı. Size özel tüm bilgilendirmeler bu adresinize gönderilecektir.
 • Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, en az 1 harf ve 1 rakam içermelidir.
 • Üyelik bilgilerinizi doldurduktan sonra, e-posta adresinize göndereceğimiz “Üyeliğinizi Onaylayın” e-postasında yer alan “Üyeliğimi Onayla” butonuna basarak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. E-postanızın size ulaşmadığını düşünüyorsanız lütfen e postanızın spam/istenmeyen/gereksiz klasörlerinizi de kontrol ediniz.

Üyelik onay e-postası 2 nedenle e-posta adresinize ulaşmamış olabilir;

 1. E-posta adresinizi yanlış yazmış olabilirsiniz.
 • Hesabım sayfasındayer alan “Nasıl değiştirebilirim?” bağlantı adresinden e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.
 1. Onay e-postası “spam” (istenmeyen posta) klasörüne düşmüş olabilir.
 • Spam, Junk, Bulk veya İstenmeyen Posta klasörlerinizi kontrol edin. Bu klasörlerden birindeyse, onayınızı verdikten sonra bu e-postayı lütfen gelen kutunuza taşıyın.
 • Eğer bu klasörlerde de yoksa ve e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan eminseniz, lütfen başka bir e-posta adresi ile üyelik oluşturun.

Bu 2 durumu kontrol ettikten sonra onay sayfasından; onay e-postasını, e-posta adresinize tekrar gönderebilirsiniz.

Şifrenizi unuttuysanız, yeni şifre oluşturabilirsiniz. Yeni şifre oluşturmak için;

 1. Üye Girişi sayfamızda yer alan Şifremi Unuttum bağlantı adresine tıklayın.
 2. Açılan sayfadaki bilgi alanına, üyeliğinize ait e-posta adresini girin.
 3. Kapça güvenlik kodunu onaylayın ve şifre sıfırlama butonuna basın.

Üyeliğinize ait e-posta adresine gelecek olan şifre sıfırlama bağlantısına tıklayarak yeni şifrenizi yaratabilirsiniz.

Teslimat & Siparis & Ödeme ile İlgili Soru ve Yanıtlar

Siparişinizin gönderimi ve teslim olma süreci ile ilgili olarak ürünün sayfasında yer alan “SATICIYA SOR” bölümünden Dükkan sahibi ile iletişim kurarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu konuda Dükkan sahibine ulaşamamanız durumunda 0850 840 54 00 numarali Çagri Merkezimi arayarak veya YOKMU İletişim Sayfası mesaj göndererek bize belirtmeniz gerekmektedir.

Siparişinizin gönderimi ve teslim olma süreci ile ilgili olarak ürünün sayfasında yer alan “SATICIYA SOR” bölümünden Dükkan sahibi ile iletişim kurarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bu konuda Dükkan sahibine ulaşamamanız durumunda 0850 840 54 00 numarali Çagri Merkezimi arayarak veya YOKMU İletişim Sayfası mesaj göndererek bize belirtmeniz gerekmektedir.

Bu yıl içinde YOKMU.com da sergilenen ürünlere sadece Türkiye sinirlari içerisinde dagitim saglamaktayiz. Ancak bu konuda talebinizi bize “İLETİŞİM FORMU” ile iletirseniz size çözüm sunmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

Siparisinizi iptal etmek için ürünün sayfasında yer alan “SATICIYA SOR” bölümünden Dükkan sahibi ile iletişim kurarak iptal süreci ile ilgili gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu konuda Dükkan sahibine ulaşamamanız durumunda 0850 840 54 00 numarali Çagri Merkezimi arayarak veya Modsa İletişim Sayfası mesaj göndererek bize belirtmeniz gerekmektedir.

Siparişiniz teslimata verilmeden önce hasar kontrolünden geçmekte ve ürün tipine özel olarak ambalaj malzemesi seçilmekte ve paketlenmektedir. Bu yöntemle Dükkan sahiplerimiz ürünlerinin kargo sürecinde hasarlanmasını engellemeyi amaçlamaktadırlar. Buna ragmen ürününüz hasarli bir sekilde geldi ise;

 • Kargo Görevlisi siparisinizi adresinize ulastirdiktan sonra teslimat sirasinda dis pakette hasar kontrolü yapin, hasar gördügünüz taktirde Kargo görevlisine Hasar Tespit Tutagi hazirlatin.
 • Eger Hasari teslimat sonrasinda gördügünüz taktirde ilgili subeyi arayarak, Hasar Tespit Tutagi hazirlamalarini söylemeniz gerekmektedir. Eger kargo subesi size bu konuda yardimci olmuyor ise, lütfen en kisa sürede 0850 840 54 00 nolu Çagri Merkezimizi arayip Müsteri Temsilcimizle iletisime geçin.

Siparişiniz Dükkan sahibi tarafından size gönderilmek üzere kargoya teslim edildiğinde tarafınıza kargo takip numarasını da içeren bir e-posta gönderilir.

Ayrıca, siparişinizin gönderimi ve teslim olma süreci ile ilgili olarak ürünün sayfasında yer alan “SATICIYA SOR” bölümünden Dükkan sahibi ile iletişim kurarak gerekli diğer bilgileri de öğrenebilirsiniz.

Bu konuda Dükkan sahibine ulaşamamanız durumunda 0850 840 54 00 numarali Çagri Merkezimi arayarak veya YOKMU İletişim Sayfası mesaj göndererek bize belirtmeniz gerekmektedir.

Siparişiniz Dükkan sahibi tarafından size gönderilmek üzere kargoya teslim edilmeden önce tek tek kontrol edilir. Ayrıca, siparişinizdeki ürünün/ürünlerin özellikleri ve nitelikleri ile ilgili olarak ürünün sayfasında yer alan “SATICIYA SOR” bölümünden Dükkan sahibi ile iletişim kurarak gerekli diğer bilgileri de öğrenebilirsiniz.

Eğer ürün veya ürünleriniz elinize kusurlu veya yanlış ulaştı ise önce Dükkan sahibi ile iletişim kurarak sorununuzu çözmesini isteyin.

Bu konuda sorununuzu çözemiyor veya Dükkan sahibine ulaşamamanız durumunda 0850 840 54 00 numarali Çagri Merkezimi arayarak veya YOKMU İletişim Sayfası mesaj göndererek bize belirtmeniz gerekmektedir.

Siparişinizin gönderimi ve teslim olma süreci ile ilgili olarak ürünün sayfasında yer alan “SATICIYA SOR” bölümünden Dükkan sahibi ile iletişim kurarak gerekli talebinizi iletebilirsiniz.

Bu konuda Dükkan sahibine ulaşamamanız durumunda 0850 840 54 00 numarali Çagri Merkezimi arayarak veya YOKMU İletişim Sayfası mesaj göndererek bize belirtmeniz gerekmektedir.

Siparişiniz Dükkan sahibi tarafından size gönderilmek üzere kargoya teslim edilmeden önce hediye paketi veya hediye notu ekletmek istiyorsanız ürünün sayfasında yer alan “SATICIYA SOR” bölümünden Dükkan sahibi ile iletişim kurarak gerekli talebinizi iletebilirsiniz.

Bu konuda Dükkan sahibine ulaşamamanız durumunda 0850 840 54 00 numarali Çagri Merkezimi arayarak veya YOKMU İletişim Sayfası mesaj göndererek bize belirtmeniz gerekmektedir.

Siparişinizin ödeme ekranında TAKSİT sekmesine tıkladığınızda ilgili kartlara ait taksit seçeneklerini burada görebilirsiniz.

Bu konudaki talebinizi 0850 840 54 00 numarali Çagri Merkezimi arayarak veya YOKMU İletişim Sayfası mesaj göndererek bize belirtmeniz gerekmektedir.

Taksitli ödeme seçenegiyle aldiginiz ürüne ait tutarin tamami, kredi kartiniza iade edilir. Bankaniz tarafindan iadenizin geri ödenmesi taksitli olarak kartiniza yansitilir.

Ürünün kusurundan dolayı iade etmeniz durumunda iade kargo ücreti ödemezsiniz. Bunun dışında, cayma hakkı ve değişim için iade ettiğiniz ürünlerdeki kargo ücreti “Kullanım Koşulları” gereği tarafınızdan ödenmek zorundadır.

Iade ettiginiz ürünle ilgili tüm islemler, ürününüz Atölye sahibine ulastigi andan itibaren baslar ve 1 hafta içerisinde iade süreciniz sonuçlandirilir.

Maalesef, “Kapıda Ödeme” seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Siparişinizin iade ve değişim süreci ile ilgili olarak ürünün sayfasında yer alan “SATICIYA SOR” bölümünden Dükkan sahibi ile iletişim kurarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bu konuda Dükkan sahibine ulaşamamanız durumunda 0850 840 54 00 numarali Çagri Merkezimi arayarak veya YOKMU İletişim Sayfası mesaj göndererek bize belirtmeniz gerekmektedir.

Dükkan Yönetimi ile İlgili Soru ve Yanıtlar

Hayır, YOKMU.com’da Dükkan sahibi olmanız için herhangi bir üyelik ücreti ödemezsiniz. Standart bir Dükkan açmak tamamen ücretsizdir. Standart Dükkan sahipleri üyelik ücreti ödemedikleri gibi, sınırlı sayıdaki kategorilerde belli sayıda ücretsiz ilan yayınlayabilirler.

Dükkan açmak için lütfen tıklayın.

YOKMU.com’da standart olarak 300 adet ilanı ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

YOKMU.com Dükkan Yönetim paneliniz Para Çekme bölümünden tek dokunuşla IBAN numaranıza (SADECE kimliği doğrulanmış kişi IBAN numarasına) ilgili tutar gönderilir. Bunun için öncelikle kimlik ve adres bilgilerinizin doğrulanmış olması (panelinizden), hesabınızdaki tutarın 50 TL üzerinde olması ve müşteriye ulaşan ürün için 14 günlük yasal cayma hakkı süresinin dolmuş olması gereklidir.

YOKMU.com’da satılan ürünlerden %10 oranında Kredi Kartı Tahsilat ve Hizmet Bedeli alınmaktadır. Ancak 2021 yılı sonuna kadar kampanyamız dahilinde bu oran %7 olarak uygulanacaktır.

Dükkanınızda satışa koyduğunuz ürün, YOKMU ekibi tarafından incelenmek üzere; ürün başlığı, ürün açıklamaları, ürün fotoğrafları gibi bilgilerinizi sisteme kaydedilmiştir.
YOKMU.com ekibi tarafından incelenmiş ve eksik görülmüş gerekli açıklamalar ya da hatalı fotoğraf kullanımı ( üzerinde logo,yazı,telefon,adres ) gibi durumlarda ilanınız yayınlanmaz ve destek ekibimiz eksikleri veya hatalı gördüğü durumları sizden e-posta yolu ile düzeltmeniz uyarısında bulunur.

Ayrıca ürününüzde fiyat bilgisi olması gereklidir. Fiyat bilgisi girilmemiş ürünleriniz onaylanmaz.

Siz gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra ilanınınız tekrar incelenip yayınlanmaya başlar.

DİKKAT:

 • 20MB dan daha büyük fotoğrafları yükleyemezsiniz.
 • Fotoğraf üzerinde herhangi bir yazı, iletişim bilgisi, isim, logo olmamalı. Bu şekilde olan ilanlar KESİNLİKLE yayınlanmaz.


Ürün satışınız gerçekleştikten sonra, sisteme üye olurken vermiş olduğunuz e-posta adresinize YOKMU.com tarafından SİPARİŞ bilgisi iletilir. Bunun dışında Dükkan paneliniz aracılığı ile siparişlerinizi istediğin an kontrol edebilirsiniz. Ayrıca siparişiniz olduğunda, sipariş bilgisini 1 iş günü sonunda hazırlanıyor olarak belirtmezseniz YOKMU.com ekibi telefonla sizi arayacaktır. Bu nedenle telefon bilginizin sisteme doğru girildiğinden emin olunuz.

YOKMU.com pazaryerinde tüm üyelerimiz için geçerli olan kurallara Kullanım Koşulları linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun Cevabı Burada Değil Mi?

Eğer sorunuzun cevabını yukarıda bulamadıysanız lütfen YOKMU İletişim Sayfası‘ na mesaj göndererek veya 0850 840 54 00 nolu hattan bize ulaşarak soru ve önerilerinizi bile iletiniz.

 

Quick Navigation
×
×

Sepet